Post by TonyV on Sept 19, 2010 13:11:26 GMT -5
Hello, I would like to bring your attention on a new post published on the
UAWLAP.org Site.
Details of the post follow.
In Solidarity,
Steven M. Stone
Southern Indiana Special CAP Council-INDIANA ENDORSED CANDIDATES
November 2010 General Election
United States Senator - Brad Ellsworth (D)
U.S. Representative District 9 - Baron P. Hill (D)
State Senator District 45 - James (Jim) Lewis (D)
State Senator District 46 - Charles “Chuck” Freiberger (D)
State Senator District 47 – Richard D. Young, Jr. (D)
State Senator District 66 - Terry Goodin (D)
State Representative District 70 - Paul J. Robertson (D)
State Representative District 71 - Steven R. Stemler (D)
State Representative District 72 - Shane Gibson (D)
State Representative District 73 - Ryan D. Bower (D)
CLARK COUNTY
Prosecuting Attorney - Steven D. Stewart (D)
County Auditor - Janis Caldwell (D)
County Recorder - Richard P. “Dick” Jones (D)
County Treasurer - Janet Hurst (D)
County Sheriff - Danny Rodden (D)
County Surveyor - David R. Blankenbeker (D)
HARRISON COUNTY
Prosecuting Attorney – Dennis Byrd (D)
Circuit Court Judge – Ronald Simpson (D)
County Auditor – Heather Metcalf (D)
County Treasurer – Carol Hauswald (D)
County Sheriff – Gary Gilley (D)
FLOYD COUNTY
Circuit Court Judge – Terrence Cody (D)
Clerk of the Circuit Court – Linda Moeller (D)
County Auditor – Mary Lou Byerly (D)
County Sheriff – Darrell Mills (D)
County Assessor – Trish Badger-Byrd (D)
County Commissioner – Paul Kraft (D)
County Council District 1 – Tom Pickett (D)
County Council District 2 – Jim Freiberger (D)
County Council District 3 – Kevin Evans (D)
County Council District 4 – Dan Voyles (D)
Link to the post:
uawlap.org/uaw/cap-uaw/southern-indiana-special-cap-council-indiana-endorsed-candidates.php
Link to UAWLAP.org: uawlap.org
UAWLAP.org Site.
Details of the post follow.
In Solidarity,
Steven M. Stone
Southern Indiana Special CAP Council-INDIANA ENDORSED CANDIDATES
November 2010 General Election
United States Senator - Brad Ellsworth (D)
U.S. Representative District 9 - Baron P. Hill (D)
State Senator District 45 - James (Jim) Lewis (D)
State Senator District 46 - Charles “Chuck” Freiberger (D)
State Senator District 47 – Richard D. Young, Jr. (D)
State Senator District 66 - Terry Goodin (D)
State Representative District 70 - Paul J. Robertson (D)
State Representative District 71 - Steven R. Stemler (D)
State Representative District 72 - Shane Gibson (D)
State Representative District 73 - Ryan D. Bower (D)
CLARK COUNTY
Prosecuting Attorney - Steven D. Stewart (D)
County Auditor - Janis Caldwell (D)
County Recorder - Richard P. “Dick” Jones (D)
County Treasurer - Janet Hurst (D)
County Sheriff - Danny Rodden (D)
County Surveyor - David R. Blankenbeker (D)
HARRISON COUNTY
Prosecuting Attorney – Dennis Byrd (D)
Circuit Court Judge – Ronald Simpson (D)
County Auditor – Heather Metcalf (D)
County Treasurer – Carol Hauswald (D)
County Sheriff – Gary Gilley (D)
FLOYD COUNTY
Circuit Court Judge – Terrence Cody (D)
Clerk of the Circuit Court – Linda Moeller (D)
County Auditor – Mary Lou Byerly (D)
County Sheriff – Darrell Mills (D)
County Assessor – Trish Badger-Byrd (D)
County Commissioner – Paul Kraft (D)
County Council District 1 – Tom Pickett (D)
County Council District 2 – Jim Freiberger (D)
County Council District 3 – Kevin Evans (D)
County Council District 4 – Dan Voyles (D)
Link to the post:
uawlap.org/uaw/cap-uaw/southern-indiana-special-cap-council-indiana-endorsed-candidates.php
Link to UAWLAP.org: uawlap.org